Poniżej znajduje się instrukcja dojazdu oraz zasady udziału podczas zajęć Krasnali w skałkach

Czwartek 03 czerwca 2021

Realizujemy plan A

Opis zajęć sportowych 

Wyjazd ma charakter piknikowy połączony z zajęciami sportowymi na skałkach, będzie to aktywne spędzenie czasu wolnego w naturze. 

Plan A daje możliwość rozłożenia pod skałkami miejsca do wypoczynku – koce piknikowe, hamaki, ewentualnie niewielki namiot, rozpalenie grilla. W przypadku złej pogody udajemy się na ściankę wspinaczkową Avatar w Krakowie – Plan B - jak wskazują prognozy, nie będzie to raczej konieczne. 

Trenerzy zabezpieczają część dotyczącą wspinaczki bezpośrednio pod skałkami – tam gdzie będą zawieszone liny. Prośba do rodziców by sprawowali opiekę nad dziećmi w pozostałym otoczeniu - przez cały czas trwania zajęć. 

Miejsce z planu A znajduje się na niewielkim wzniesieniu wśród pól i łąk, teren dookoła skałek jest płaski. Odległość od samochodów - około 150 metrów - prośba by auta parkować na poboczu drogi gruntowej. Instrukcja dojazdu poniżej. 

Możliwe, że nie będziemy sami. W długi weekend czerwcowy skałki odwiedzane są przez innych wspinaczy. Obowiązuje nas kilka zasad – przede wszystkim zachowanie względnej ciszy; swoje śmieci zabieramy ze sobą; „obóz” piknikowy rozbijamy w lekkim oddaleniu od skałek – by nie przeszkadzać wspinającym się osobom.

Inne atrakcje - Jaskinia Nietoperzowa - znajduje się w okolicy naszych skałek, udostępniona turystycznie jaskinia - więcej informacji na stronie: www.jaskinianietoperzowa.wordpress.com

IMG_20210509_124628_1.jpg

Nasza skałka :)

IMG_20180818_123109.jpg

Co zabrać

 • strój sportowy,

 • ciepłe ubranie (bluza, polar),

 • kurtka przeciw deszczowa,

 • czapka / chusta na głowę, 

 • buty do wspinaczki lub adidasy/trampki na zmianę, 

 • prowiant (kanapki) i picie (w chłodniejsze dni termos z herbatą),

 • krem przeciw słoneczny, 

 • prowiant - picie i jedzenie, 

My zapewniamy

 • opiekę trenerską w bezpośrednim otoczeniu skałek (tam gdzie wiszą nasze liny), 

 • niezbędny sprzęt wspinaczkowy (kaski, uprzęże, liny, karabinki, itd.),

 • bezpieczną asekurację,

 • atrakcyjny program zajęć,

Regulamin i zgoda rodzica

Prosimy o zapoznanie sie z regulaminem wyjazdu.

Wszyscy uczestnicy (również osoby dorosłe, które planują się wspinać) proszone są o wypełnienie zgody na udział i przekazanie jej trenerom.

IMG_20210509_124710.jpg

PLAN A

Skałka Goła  w okolicach wsi Jerzmanowice – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Jerzmanowice-Przeginia. Jadąc Autostradą A4 od Tarnowa dojeżdżamy do końca obwodnicy Krakowa - dalej kierujemy się drogą na Olkusz nr 94. Z drogi "olkuskiej" nr 94 zjeżdzamy w Jerzmanowiceach na Łazy i po ok. 0,6 km skręcamy w drogę gruntową ul. Spacerowa - skałka jest widoczna po prawej stronie. Poniżej link z wskazówkami dojazdu Google Maps. 

Samochód parkujemy na poboczu ul. Spacerowej, tak by nie blokować dojazdu do posesji. Pod skałkę jest około 150 metrów - 2 minuty marszu. 

Prosimy o NIE wjeżdżanie samochodem pod skałki! 

Rozpoczęcie zajęć godzina 10:00

Kliknij by powiększyć mapę / zdjęcie

IMG_8567.JPG

Plan B

Ścianka wspinaczkowa Avatar w Krakowie – jedziemy, gdy na polu jest okropna pogoda i nie da się wspinać w skałkach. 

Adres: Kraków, ul. Sikorki 21 A

Masz pytania? Dzwoń do Arka i Edyty!

+48 739 900 267

Możesz też napisać do nas na czacie - prawy, dolny róg ekranu :)