top of page

Oskar Szalecki brązowym medalistą Pucharu Europy Juniorów

W piątek czwartego czerwca w niemieckim Bochum rozegrana została pierwsza edycja Pucharu Europy Juniorów 2021 w konkurencji wspinaczki na czas. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się zawodnik tarnowskiego klubu Sportiva, podopieczny mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek – Oskar Szalecki.

Podium juniorów młodszych PEJ w Bochum, Fot. Andrzej Kajdan


Już na etapie rundy eliminacyjnej Oskar zaprezentował wysoką formę, plasując się na pierwszej pozycji kwalifikacji, jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski juniorów młodszych z czasem 7,194 sekundy. W ¼ finału Oski rozstawiony został w parze z Włochem Giovannim Casavechi – w tym pojedynku rywal popełnił falstart i odpadł z dalszej rywalizacji – Polak awansował do kolejnej fazy finału.


Kolejny finałowy pojedynek Oskara, z reprezentantem Francji Roderickiem Ventura, zakończył się pechowo dla naszego zawodnika. Tuż przed wyłącznikiem pomiaru czasu Oskarowi ześlizguje się ręka z ostatniego chwytu na ściance i odpada nie kończąc biegu.

Oskar Szalecki (droga lewa) w biegu o trzecie miejsce, fot. zrzut ekranu z relacji live


Oskar zrehabilitował się w ostatnim pojedynku zawodów, zwyciężając bieg o trzecie miejsce. W wyrównanej walce z Włochem Ludovico Borghi nasz Oski zwycięża stosunkiem czasów 7,22 s do 7,34 s. Warto dodać, że dla piętnastoletniego Oskara był to drugi start w karierze w imprezie tej rangi, zawodnik cały czas zbiera doświadczenie w międzynarodowej rywalizacji. Trenerów cieszy wysoka forma sportowa, czego potwierdzeniem jest ustanowienie nowego rekordu Polski.


Kolejny start młodego tarnowianina już w najbliższy piątek, 11 czerwca Oskar wystartuje w drugiej edycji PEJ w austriackim Imst.


Wyniki rywalizacji juniorów młodszych:

  1. Alejo Bernabe Fernandez, Hiszpania,

  2. Roderick Ventura, Francja,

  3. Oskar Szalecki, Polska

W Bochum, w kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Daria Marciniak, zawodniczka Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. Gratulacje!


Oficjalne wyniki na stronie IFSC: www.ifsc-climbing.com

78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page